W jesiennym programie proponujemy naszym widzom aż trzy produkcje BBC, które uprzyjemnią nieubłaganie nadchodzącą jesień: kostiumowe adaptacje klasycznych powieści "Duma i uprzedzenie", "Emma" oraz "Rozważna i romantyczna". Wyemitujemy je w każdą niedzielę października o godzinie 21.00 i udowodnimy naszym widzom, że poszukiwanie miłości nigdy nie było łatwą sprawą.

Duma i uprzedzenie
Duma i uprzedzenie

Akcja filmu powstałego na kanwie powieści Jane Austen rozgrywa się na początku dziewiętnastego stulecia. Do nowej letniej rezydencji Netherfield w wiejskiej miejscowości Hertfordshire wprowadza się pan Charles Bingley. W tej sytuacji jego sąsiadka, pani Bennet, postanawia wydać za niego za mąż jedną ze swoich pięciu córek. Znajdziemy w tym filmie melancholię, refleksję nad władzą i pieniędzmi oraz nad znaczeniem pozycji społecznej. Akcja filmu obraca się głównie wokół miłosnych perypetii bohaterów, na które ogromny wpływ mają różnice klasowe.

Emma
Emma

Miastem rodzinnym Emmy Woodhouse jest leżąca w Anglii miejscowość Highbury. Matka Emmy zmarła już przed laty, mimo to dziewczyna dzięki pozycji swego ojca i jego majątkowi odebrała bardzo staranne wychowanie i żyła w dobrych warunkach. Emma już za młodych lat starała się uszczęśliwiać innych ludzi. Szczególnie chętnie wcielała się w rolę swatki. Pierwszą ofiarą staje się jej własna siostra Isabella, którą Emma chce zapoznać z Johnem Knightleyem. Ośmielona sukcesem stara się wydać za mąż Anne Taylor, wybrankiem ma być miły i atrakcyjny mężczyzna - pan Weston. Gdy wszyscy wokół niej są już szczęśliwi, okazuje się, że Emma została całkiem sama i nadal mieszka z ojcem. Wtedy poznaje Harriet Smith...

Rozważna i romantyczna (cz. 1-3)
Rozważna i romantyczna (cz. 1-3)

Po śmierci ojca, siostry Elinor i Marianne Dashwood mieszkają nadal w domu rodziców. Wkrótce jednak zostają pozbawione dachu nad głową. Nowy właściciel i Fanny, jego zadufana w sobie małżonka, wyrzucają je z rodzinnego gniazda. Dziewczyny zamieszkują w niewielkim wiejskim domku niedaleko Devonshire. Przed wyjazdem do nowego miejsca zamieszkania siostry poznają Edwarda Ferrasa, który na zabój zakochuje się w Elinor. Natomiast sercem Marianne zawładnął John Willoughby. Czy siostrom uda się jeszcze odnaleźć szczęście?