Romansami jesień się zaczyna… Podobnie jak we wrześniu, w każdą sobotę października Romance TV od godziny 21.00 zaprezentuje filmy, które przyprawią naszych widzów o mocniejsze bicie serca.

Katie Fforde: Miłość w Nowym Jorku

Jessica jest maklerką giełdową na nowojorskiej Wall Street. Patrząc na jej karierę zawodową, mogłoby się wydawać, że kobieta doskonale panuje nad swoim życiem, choć ma niewiele ponad dwadzieścia lat. Jednak to tylko pozory. Jessica opiekuje się swoim młodszym bratem Stevem, który jest zdany na cykliczne transfuzje krwi. Całe szczęście, że w Nowym Jorku mieszka ktoś taki, jak Alejandro, który podobnie jak Steve ma tę samą rzadką grupę krwi…

Mądrzejszy się wyprowadza

Po siedemnastu latach małżeństwa Peter postanawia wyprowadzić się z domu. Nie dociera jednak daleko, albowiem jego tymczasowym lokum jest ogrodowa altana. Taką decyzję podjął razem ze swoją żoną, oboje nie chcą, by ich dzieci cierpiały z powodu ich rozstania. Ale życie jak zwykle zaskakuje niespodziankami i ich plany okazują się zbyt trudne, by je bez przeszkód zrealizować.

Katie Fforde: Sercowa sprawa

Audrey McCulloh wciąż jest jeszcze w żałobie. Rok temu zmarł jej syn. Chad, lekarz, który opiekował się nim podczas choroby, postanawia pokazać Audrey akta choroby wówczas dziewiętnastoletniego chłopca, Raya. Okazuje się, że serce jej syna uratowało mu życie. Dowiedziawszy się o tym, Audrey postanawia poznać uratowanego młodego człowieka. Kiedy go jednak spotyka, okazuje się, że chłopak nie wykorzystuje danej mu drugiej szansy tak, jak powinien. Audrey pragnie mu pomóc i nie zdradza ani jemu, ani jego rodzicom, kim naprawdę jest, zaś oni są przekonani, że kobieta jest jego nową terapeutką.

Dom marzeń i inne katastrofy

Silke i Stefan mają już jedno dziecko, syna Jakoba. W drodze jest drugie dziecko. Małżeństwo marzy o własnym domu w zielonej okolicy. Są bardzo zadowoleni z propozycji szefa Stefana, doktora Umlanda, która wydaje się im nie do odrzucenia. Okazuje się jednak, że obiekt jest w katastrofalnym stanie i przypomina bardziej ruinę niż dom marzeń. Niesolidni są również robotnicy, których zatrudniają do przeprowadzenia remontu, wyrządzają więcej szkód niż można było sobie wyobrazić. W pewnym momencie losy rodziny stoją pod znakiem zapytania.