W styczniu stacja Romance TV będzie kontynuować emisję serialu o sympatycznej położnej Lenie Lorenz. W międzyczasie Lena zaaklimatyzowała się w sielskiej miejscowości, w której zamieszkała jej matka. Mimo to życie jej nie jest spokojne, codziennie staje przed nowymi zawodowymi i prywatnymi wyzwaniami. Sześć nowych odcinków telewizyjnego cyklu familijnego "Lena Lorenz", Romance TV zaprezentuje w kolejne środy stycznia, zawsze o godzinie 21.00. 

Lena Lorenz: Z daleka
Lena Lorenz: Z daleka

Lena postanowiła całkowicie odciąć się od Berlina i zamieszkać u matki w malowniczej miejscowości Himmelsruh. Mimo, że obie kobiety mają dużo pracy z przekształceniem części gospodarstwa w praktykę położniczą, starają się pomagać innym, na przykład młodemu uchodźcy i jego ciężarnej matce.

Lena Lorenz: Czy to miłość
Lena Lorenz: Czy to miłość

Matka Leny zaczyna przebudowę dotychczasowej szopy i tworzy z niej budynek wielofunkcyjny. Przy tej okazji młoda położna poznaje stolarza Quirina. Mężczyzna od razu zyskuje jej sympatię. Gdy jednak Markus, przyjaciel Quirina, ulega wypadkowi podczas wspinaczki i doznaje ciężkiej kontuzji, Lena zadaje sobie pytanie, czy przypadkiem jej pierwsze wrażenie nie było mylne i czy nie zbyt pochopnie obdarzyła Quirina sympatią.

Lena Lorenz: Marzenie życia
Lena Lorenz: Marzenie życia

Anja wreszcie spełnia największe marzenie swojego życia i oferuje alpejskie rajdy rowerowe z przewodnikiem. Jednak przed rozpoczęciem wycieczki Lena stwierdza, że Anja jest w ciąży. Diagnoza wydaje się absurdalna, kobieta ma przecież prawie 50 lat i troje dorosłych dzieci. Poza tym dopiero teraz jej i jej przyjaciółce Tinie udało się założyć firmę „Lady Biking“. Anja zastanawia się, co robić. Lena natomiast wie, że Anja musi w krótkim czasie podjąć niezmiernie ważką decyzję. Wiele się dzieje również w związku Leny i Quirina. Ale gdy mężczyzna zaprasza ją do domu swoich rodziców, aby ją przedstawić, Lena jest przerażona.

Lena Lorenz: Pomimo wątpliwości
Lena Lorenz: Pomimo wątpliwości

Gdy ciężarna Annette krótko przed rozwiązaniem poznaje Lenę, obdarza ją od razu ogromnym zaufaniem i chce, by to właśnie Lena pomogła jej dziecku przyjść na świat. Decyzja ta jest dla Leny zaskoczeniem, ponieważ Annette jest niewidoma. Jutta, matka Annette, jest bardzo niezadowolona z decyzji córki, ale to nie wszystko. Nie podoba się jej dążenie Annette do uzyskania pełnej samodzielności. Początkowo Annette razem ze swoim chłopakiem Gregorem miała zamieszkać u swoich rodziców, nagle jednak chce "iść na swoje" i być niezależna. Pewnego dnia Annette nieoczekiwanie pojawia się w obejściu Lorenzów. Nie mogła już znieść wtrącania się matki we wszystkie sprawy i opuściła rodzinny dom.

Lena Lorenz: Ukradzione szczęście
Lena Lorenz: Pomimo wątpliwości

Lena opiekuje się parą, która pragnie, by ich dziecko przyszło na świat na górskiej hali. Niestety kobieta nagle zaczyna krwawić i mimo protestów zostaje przewieziona do szpitala. Eliana bez zgody lekarzy opuszcza szpital. Lena odkrywa, że kobieta nielegalnie przebywa w Niemczech. Sama Lena też przeżywa osobiste rozterki - okazuje się, że jest w ciąży. Nie spodziewała się tego i jest kompletnie zaskoczona swoim stanem. Martwi się, jak zareaguje na to Quirin, tym bardziej, że mężczyzna ma nowe plany zawodowe.