Sierpniowe środy umilimy naszym widzom nową, cudowną romantyczną opowieścią. Trzy filmowe historie zawiodą nas tym razem do Danii, do Burgenlandu, najbardziej wysuniętego na wschód kraju związkowego Austrii, oraz na Sycylię. Akcja dwóch pozostałych toczy się natomiast w światowych metropoliach, Paryżu i Kapsztadzie. 

Lato w Danii
Lato w Danii

Lena jest tłumaczką. Wybiera się służbowo do Kopenhagi, by zebrać informacje na temat pewnej autorki książek. Jednak prawdziwy powód jej podróży jest całkiem inny. Lena zamierza odnaleźć w Danii Carla, swojego ojca, którego ostatni raz widziała, będąc małą dziewczynką. W podróży poznaje szarmanckiego mężczyznę. Wyprawa pomaga Lenie poznać samą siebie, przemyśleć swoje życie, zrozumieć dawne rodzinne nieporozumienia i okazuje się być także szansą na nową miłość. 

Lato w Burgenlandzie
Lato w Burgenlandzie

Matka Paula, który udaje się w służbową podróż do Chin, opiekuje się jego mieszkaniem. Pewnego dnia znajduje w skrzynce na listy wiadomość od pewnej dziewczyny. Nina informuje Paula, że niebawem zostanie ojcem. Nie namyślając się długo, matka Paula postanawia pojechać do niej. Jest przeszczęśliwa, że zostanie babcią. Ale Nina wcale nie jest zadowolona z faktu, że kobieta ingeruje w jej życie osobiste. 

Lato na Sycylii
Lato na Sycylii

Sandra jest absolwentką enologii i w związku z tym doskonałą znawczynią wina. Pracuje dla międzynarodowego przedsiębiorstwa winiarskiego "Reinhold". Pracodawca wysyła ją w podróż służbową na Sycylię, gdzie ma zwiedzać winnice i wyszukiwać najszlachetniejsze trunki. Po przybyciu na włoską wyspę Sandra znajduje na plaży nieprzytomnego mężczyznę, któremu ratuje życie. Okazuje się, że wskutek wypadku Robinson cierpi na zanik pamięci. Sandra zakochuje się w nim na zabój, nie mając pojęcia, że mężczyzna tak naprawdę ma na imię Bruno i ma w Niemczech rodzinę.