Jest zuchwała, impulsywna i zawsze wszystko wie lepiej. Lotta jest niezwykłą, pełną radości życia kobietą, która chętnie mierzy się z każdym wyzwaniem. Nieważne, czy jest to niechciana ciąża, później rozpoczęte studia, przygoda, czy wielka miłość. Od 4 do 10 listopada, w każdą sobotę o godzinie 21.00 w Romance TV zobaczycie, jak Lotta to załatwi.

Lotta i wielkie oczekiwania
Lotta i wielkie oczekiwania

Lotta stwierdza, że życie jest tym, co dzieje się akurat wtedy, gdy masz całkowicie inne plany. Planowała zostać wykwalifikowaną opiekunką osób starszych i rozpocząć pracę w domu seniora "Haus Abendroth". Okazuje się, że jej plany mogą spalić na panewce, ponieważ dom seniora ma zostać niebawem zamknięty. W życiu prywatnym sprawy też się komplikują, gdy dowiaduje się, że przelotna znajomość, zawarta na jakiejś imprezie będzie miała nieoczekiwane skutki. Czy Lotta mimo wszystko znajdzie sposób, by urzeczywistnić swoje plany i marzenia?

Lotta i świetlana przyszłość
Lotta i świetlana przyszłość

Lotta chciałaby wreszcie stanąć na własnych nogach. Pomimo tego, że wyzwania, jakie życie stawia przed samotną matką nie są najlżejsze, Lotta postanawia studiować medycynę. Życie we wspólnym mieszkaniu, kontakty z młodszymi kolegami ze studiów i reguły panujące na uczelni to dla młodej kobiety całkowita nowość. Więc gdy się zakochuje, to całkiem jej nie po drodze z nową miłością...

Lotta i odwieczne pytanie 'dlaczego?'
Lotta i odwieczne pytanie 'dlaczego?'

Lotta obawia się wprawdzie bliskich związków, ale mimo to postanawia zamieszkać razem ze swym przyjacielem Davidem, gdy ten powróci z Indii. Jednakże okazuje się, że życie we dwoje wcale nie jest takie łatwe i często trudno mu sprostać. Całkiem inaczej sprawy się mają w przypadku matki Davida Kathariny i ojca Lotty, Meinolfa. Ich rodzice bardzo się do siebie zbliżają.