Koniec roku zapowiada się w Romance TV bardzo optymistycznie. W czterech premierach filmowych Pay-TV, które nasi widzowie obejrzą w grudniu, wszystko kręci się wokół nowych początków. Bo w miłości tak już jest, że aby zaznać szczęścia, trzeba czasami postawić wszystko na jedną kartę i zacząć wszystko od nowa.

Jeśli to miłość

Doris i Simon są od wielu lat szczęśliwym małżeństwem. Kiedy jednak oddają swoją firmę synowi i zamierzają udać się na zasłużoną emeryturę, okazuje się, że całkowicie inaczej wyobrażają sobie jesień swojego życia. Doris poznaje Johannesa, spragnionego przygód lekarza, i zadaje sobie pytanie, jak właściwie ma wyglądać jej przyszłość. Reakcja Simona na romans żony zaskakuje Doris. Simon okazuje jej bowiem dużo zrozumienia. Uznaje nawet, że to przecież jej życie i pozostawia jej wolność wyboru. Czy Doris opuści Simona i odejdzie z Johannesem, czy też da drugą szansę swojemu małżeństwu?

Małżeństwo nie dla tchórzy

Pójść samej na wesele najlepszej przyjaciółki i spotkać się ze swym byłym i jego nową dziewczyną? Dla Kathi to rzecz niewyobrażalna. Przecież musi się znaleźć jakiś odpowiedni mężczyzna, choćby na ten jeden dzień. Dlatego dziewczyna szuka partnera na wesele przez internetowy portal randkowy i jednocześnie zajmuje się organizacją wesela Caro. Theo, drugi świadek okazuje się bardzo pomocny i właściwie nadawałby się zarówno na partnera do weselnej zabawy, a może nawet i na trochę więcej. Gdyby nie fakt, że już ma dziewczynę...

Nowe życie Mai

Maja była przekonana, że jej małżeństwo jest doskonałe i że może mieć całkowite zaufanie do swojego męża Floriana, aż do chwili, gdy podczas kolacji ze znajomymi dowiaduje się, że jej mąż ma romans. Maja wyrzuca Floriana z domu, a sama wykorzystuje odzyskaną wolność i razem z przyjaciółkami rzuca się w wir życia towarzyskiego. Wszystkie te zmiany powodują, że zaangażowane w ten kryzys osoby zaczynają się krytycznie przyglądać swojemu życiu i swym związkom uczuciowym, co przynosi dość niespodziewane skutki.

Mężczyzna doskonały

Richard, fotografik zajmujący się fotografią reklamową, uważa, że jest mężem wręcz doskonałym. Natomiast jego małżonka wcale nie jest co do tego faktu przekonana. Dla zabawy rejestruje się na internetowym portalu randkowym i tam znajduje wymarzonego mężczyznę. Porównując wygenerowane komputerowo dane co do zbieżności zainteresowań i charakterów okazuje się, że zgodność ta wynosi aż 98 procent. Wymarzony mężczyzna ma na imię Thomas. Natomiast zgodność z jej własnym mężem to jedynie 14 procent. Z ciekawości postanawia spotkać się z nieznajomym.