Zawód położnej to jedna z najpiękniejszych profesji na świecie. Tak odczuwa to Lena, spełniająca się w pracy akuszerki i wykonująca ją z radością i oddaniem. Bohaterka serii filmów "Lena Lorenz" ucieka z przesiąkniętego wielkomiejskim zgiełkiem Berlina do cichej alpejskiej wioski i postanawia zamieszkać w gospodarstwie należącym do jej rodziców. Niestety, nie wszyscy są zadowoleni z jej powrotu w rodzinne strony. Wkrótce Lena poznaje wiejskiego nauczyciela imieniem Ersun...
Cztery odcinki filmy z cyklu "Lena Lorenz" Romance TV zaprezentuje w kolejne środy października o godzinie 21.00.

Lena Lorenz: Witaj na świecie

Po kłótni z narzeczonym położna Lena ucieka z Berlina do rodzinnej miejscowości Himmelsruh i postanawia zamieszkać ze swoją matką, która po śmierci męża samotnie zmaga się z gospodarskimi obowiązkami. Lena postanawia pomóc jej w prowadzeniu gospodarki. Kiedy małoletnia Maria dostaje przedwczesnych bólów porodowych okazuje się, że w Himmelsruh przydają się również jej akuszerskie umiejętności.

Lena Lorenz: Powrót do życia

Lena Lorenz: Powrót do życia

Lena musi podjąć trudną decyzję. Zastanawia się, czy zgodzić się na propozycję dyrektora kliniki w Berlinie i spełnić prośbę swojego narzeczonego Alexa. Narzeczony liczy, że Lena wróci do niego i opuści górską miejscowość, w której już się prawie zadomowiła. A może Lena powinna przekonać matkę, by nie sprzedawała gospodarstwa, i pozostać z nią w Himmelsruh.

Lena Lorenz: Życiowa decyzja
Lena Lorenz: Życiowa decyzja

Lena Lorenz: Życiowa decyzja

Lena ma trudności z pogodzeniem obowiązków położnej z pracą w gospodarstwie swojej matki.

Lena Lorenz: Bez śladu

Lena Lorenz: Bez śladu

Mimo, że mieszkańcy Himmelsruh bardzo cenią pracę Leny, kobieta nie do końca potrafi cieszyć się z ich uznania. Narzeczony coraz bardziej naciska, by zdecydowała się powrócić do niego, do Berlina.  Mieszkańcy Himmelsruh przeżywają szok, kiedy we wsi pewnego dnia zostaje uprowadzone dziecko.