Kiedy dzieci wylecą już z gniazda, w życie ich rodziców wkrada się bałagan. Romance TV, w trzech komediach z serii „Rodzice sami w domu” emitowanych zawsze w sobotę  od godz. 21:00, opowie nam, co się dzieje, kiedy mama i tata mają nagle dla siebie czas.

Rodzice sami w domu: Pańswto Schröder
Rodzice sami w domu: Pańswto Schröder

Po balu maturalnym Maxa w życiu jego rodziców, Sabine i Bernda Schröderów, rozpoczyna się nowy etap. Nareszcie mają czas dla siebie i na spełnienie swoich największych marzeń. Jednak zamiast cieszyć się chwilami spędzanymi we dwoje lub dalekimi podróżami Bernd woli pracować. Sabine nudzi się i marzy o urlopie w Rio. Wszystkie próby ożywienia romantycznych uczuć kończą się żałośnie. Czyżby przez wszystkie wspólnie spędzone lata tak bardzo się od siebie oddalili?

Rodzice sami w domu: Pańswto Winter
Rodzice sami w domu: Pańswto Winter

Tanja i Matthias Winter są zaskoczeni, kiedy ich córka, Marie, mówi im , że od studiów woli pracę mechanika w Berlinie. Matthiasowi, byłemu nauczycielowi, trudno się z tym pogodzić. Na domiar złego Tanja pakuje swoje rzeczy i zostawia go dla młodszego kolegi z pracy. Mimo, że kobieta robiąca karierę i mężczyzna zajmujący się domem nie mają już ze sobą wiele wspólnego, Matthias walczy o swoje małżeństwo. Czy Winterowie potrafią się jeszcze pogodzić? 

Rodzice sami w domu: Pani Busche
Rodzice sami w domu: Pani Busche

Eric, syn Katrin Busche, psychoterapeutki, przenosi się do Kopenhagi na studia. Kobieta chciałaby się teraz w pełni skoncentrować na prowadzeniu własnego gabinetu. Jednak jej były mąż, Daniel, żąda zwrotu idyllicznego domu, do którego Katrin otrzymała prawa, żeby móc wychować syna. Na domiar złego Katrin musi się opiekować swoim zapominalskim ojcem, a pewnego dnia do domu wraca Eric z niezwykłymi wiadomościami. W związku z tym wszystkim relacje Katrin z jej nowym partnerem bardzo się komplikują.