1 stycznia razem z Romance TV odwiedzimy różne kraje i zakątki świata. Ostatnie filmy tego dnia, dwie premiery telewizyjne, zawiodą nas na gorącą Kubę. Radość życia jej mieszkańców jest w stanie zarazić każdego przybysza. Tak właśnie zapowiada się nowy rok.

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna na Hawaje
Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna na Hawaje

Dwie pary nowożeńców spełniają swoje marzenia o podróży na Hawaje na pokładzie MS Deutschland. Ich szczęście zostanie niestety zakłócone. Jedno z małżeństw jest przekonane, że także na pokładzie statku ktoś ich śledzi. Druga para musi rozważyć swoją przyszłość zawodową.

Katie Fforde: Miłość w Nowym Jorku

Katie Fforde: Miłość w Nowym Jorku

Jessica jest maklerką giełdową na nowojorskiej Wall Street. Patrząc na jej karierę zawodową, mogłoby się wydawać, że kobieta doskonale panuje nad swoim życiem, choć ma niewiele ponad dwadzieścia lat. Jednak to tylko pozory. Jessica opiekuje się swoim młodszym bratem Stevem, który jest zdany na cykliczne transfuzje krwi. Całe szczęście, że w Nowym Jorku mieszka ktoś taki, jak Alejandro, który podobnie jak Steve ma tę samą rzadką grupę krwi…

Statek Marzeń - Kanada
Statek Marzeń - Kanada

Statek Marzeń - Kanada

Podczas rejsu do Kanady Kapitan Burger pomaga nowej stewardessie Lenie w poszukiwaniu jej biologicznego ojca. Targają nim sprzeczne uczucia, albowiem w czasie, gdy był związany z matką dziewczyny, był dla niej ważną osobą i zastępował jej ojca. Oprócz nich na pokładzie "Statku Marzeń" płynie również Simone, która pragnie odwiedzić miejsce, gdzie prawdopodobnie zginął jej mąż, doktor Martin Klarenfeld, zajmujący się fotografowaniem przyrody. W podróży, która stanie się dla niej pasmem niespodzianek, towarzyszy jej były asystent jej męża, Thomas.

Statek marzeń - Emiraty

Statek marzeń - Emiraty

Tym razem „MS Deutschland” płynie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Główna hostessa Beatrice opiekuje się chorym jastrzębiem, należącym do arabskiego szejka. Szejk potrafi się odwdzięczyć za pomoc. Nowy cukiernik pokładowy Benni, stara się zbliżyć do dawnej znajomej Mai, jednakże jego zaloty za każdym razem kończą się niewypałem. Natomiast młody pianista Alexander zakochuje się w trenerce fitnessu, Ince. 

Miłosny pocałunek nad Bosforem

Miłosny pocałunek nad Bosforem

Jakob, z zawodu historyk muzyki jest nieomalże bankrutem. By móc zapłacić za mieszkanie, obiecuje pewnemu tureckiemu wydawnictwu muzyki pop skomponowanie hitu na lato. Chcąc zrealizować swój cel, wybiera się w podróż do Stambułu. Oczywiście nie posiada żadnych środków na sfinansowanie noclegów.  Na szczęście na krótko przed wyjazdem poznaje Didem, która akurat szuka mieszkania w Berlinie. Dziewczyna chodzi na kurs stylistek mody, o czym oczywiście jej surowi tureccy rodzice nie mają pojęcia.  Tak więc młodzi ludzie zamieniają się mieszkaniami. Jakob wprowadza się do luksusowej rezydencji tureckiej rodziny z widokiem na cieśninę Bosfor, a Didem do artystycznego atelier Jakoba. Wszystko wydaje się funkcjonować perfekcyjnie aż do pewnego zdarzenia, po którym rodzice Didem zaczynają podejrzewać, że Didem i Jakob są parą. Od tej pory wszystko zaczyna się gmatwać.  

Statek Marzeń - Portoryko

Statek Marzeń - Portoryko

Paul Bronski jest bardzo zapracowanym przedsiębiorcą. Jego małżonka Maria udaje się wobec tego sama na pokład statku. Bronski dołącza do niej, co daje Marii nadzieję, że mąż wreszcie poświęci jej więcej uwagi. Kobieta przeżywa jednak gorzkie rozczarowanie. Na statku są również Corinna i Jan, którzy nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wspólnej przyszłości. Całkowicie inne troski ma natomiast doktor Martin Rainders. Razem z żoną od lat finansowo wspierają klinikę dla dzieci w Portoryko. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie padli ofiarą oszustów.

Statek marzeń - Panama

Statek marzeń - Panama

Tym razem Statek Marzeń przemierza jeden z najsłynniejszych kanałów świata - Kanał Panamski. Na pokładzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Oficer Martin Hansen jest świadkiem zbrodni, po czym sam zostaje podejrzany o popełnienie zabójstwa. Ucieka przed policją, nie mając przy sobie żadnych dokumentów. Kapitan Paulsen i hostessa Beatrice gorączkowo szukają wyjścia z zaistniałej sytuacji, chcą znaleźć sposób, żeby Hansen wrócił na statek. Lekarz okrętowy, dr Schröder musi podjąć poważną decyzję. Chciałby razem ze swą ukochaną, Ellen Barner, siostrą kapitana Paulsena, opuścić statek i zrezygnować na jakiś czas ze służby. Nigdy przedtem nie targały nim tak sprzeczne uczucia - z jednej strony jest szczęśliwy i zadowolony, z drugiej bardzo mu żal zrezygnować z dotychczasowego życia.. 

Kubańska narzeczona

Kubańska narzeczona

Clemens wraca z urlopu na Karaibach całkowicie odmieniony. Powodem tej odmiany jest najwidoczniej piękna Esperanza, którą pragnie poślubić w Niemczech. Jego dorosłe dzieci nie są zachwycone pomysłem ojca i chcą jak najszybciej wybić mu te fanaberie z głowy. A może piękna Esperanza skrywa jakąś tajemnicę?

Statek Marzeń: Kuba

Statek Marzeń: Kuba

Tym razem Statek Marzeń popłynie na gorącą Kubę. Pasażerów czeka niejedna przygoda. Niels, który ma zamiar pożegnać się z kawalerską wolnością na pokładzie statku, z powodu głupich pomysłów swoich przyjaciół znajdzie się w niebezpieczeństwie. A przecież chciał na Kubie znaleźć jedynie samochód swoich marzeń. Natomiast Paul, z natury pracoholik, za sprawą pasażerki Marii zupełnie inaczej spojrzy na otaczający go świat. Nora i Bernd, koledzy z pracy, przypadkowo zarezerwowali rejs na tym samym statku. Mimo, że bardzo się od siebie różnią, razem wyruszają na poszukiwanie skarbów.

Kubański dla zaawansowanych

Kubański dla zaawansowanych

Na Kubę wybrało się pięcioro wcale jeszcze rześkich seniorów, każde z nich z innego powodu. Przysłowiowa kubańska radość życia udziela się wszystkim, czy to osobom będącym w żałobie, czy próbującym zrobić karierę, czy też tym, którzy szukają wielkiej miłości. Może też osłodzić i uprzyjemnić ostatni etap życia.