Wszyscy wiemy, że niełatwo znaleźć idealnego partnera. Dlatego też wiele osób chcących dopomóc swemu szczęściu decyduje się wziąć udział w imprezach typu "Szybka randka" czy też w kursach sztuki flirtowania. W sobotę, 5 sierpnia widzowie Romance TV obejrzą dwa filmy opowiadające takie właśnie historie. W filmie „Kwieciste marzenia” zobaczymy, jak radzą sobie z problemem samotności osoby w wieku 50+. Natomiast Kathrin, bohaterka filmu „Utta Danella: Kłamstwa maja krótkie nogi” widzi ostatnią szansę powodzenia w miłości w „szybkiej randce”. Poznaje tam przystojnego adwokata Andiego, z którym spędza upojną noc.

Kwieciste marzenia
Kwieciste marzenia

Jak powinien wyglądać kurs flirtowania dla osób 50+? Żaden z siedmiu jego uczestników nie czuje się jeszcze stary, ale każdy jest bardzo samotny. Jeden z nich nie wie nawet, czego właściwie oczekuje od życia, inny z kolei wie doskonale, czego pragnie - ma jasno wytyczone cele. Natomiast wszyscy uczestnicy kursu mają taki sam problem - nikt z nich nie znalazł dotychczas partnera, z którym chciałby spędzić życie. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno życzenie – chcą być szczęśliwi we dwoje. Prowadzący stosuje wprawdzie szokujące metody, ale w końcu każdy uczestnik weźmie swój los w swoje ręce.

Utta Danella: Kłamstwo ma krótkie nogi
Utta Danella: Kłamstwo ma krótkie nogi

Kathrin widzi ostatnią szansę powodzenia w miłości w tzw. „szybkiej randce”. Do udziału w niej namawia ją jej siostra Susanne, która uważa, że Kathrin powinna nieco pomóc losowi. Bo niestety, odnosząca spore sukcesy zawodowe analityczka gospodarcza, jakoś nie może znaleźć odpowiedniego mężczyzny. Natomiast Susanne wyszła szczęśliwie za mąż i ma urocze potomstwo. Katharin ulega wreszcie namowom siostry i postanawia wziąć jednak udział w „szybkiej randce”. Nie podaje jednakże swojego prawdziwego zawodu, twierdząc, że jest pielęgniarką. Na randce poznaje przystojnego adwokata Andiego, z którym spędza upojną noc. Liczy na powtórne spotkanie, lecz mężczyzna nie daje znaku życia. Co może być tego powodem?