Na Sylwestrowy wieczór Romance TV zaprasza do ekskluzywnego Hotelu Marzeń, by razem z jego właścicielem Markusem Winterem zaprosić swych widzów do najpiękniejszych urlopowych zakątków świata.

Hotel marzeń: Karaiby
Hotel marzeń: Karaiby

Tym razem celem podróży Markusa Wintera jest elegancki obiekt wczasowy pewnej grupy hotelowej w Republice Dominikany. W rejs wybiera się z nim Sebastian, jego chrześniak, który chce spokojnie przemyśleć swoje życie. Dotychczas chłopak wszelkie swoje plany podporządkowywał woli swojego apodyktycznego ojca. Markus załatwia mu pracę w jednym z hoteli. Już pierwszego wieczoru Sebastian zakochuje się bez pamięci w miejscowej piosenkarce, Marii.

Hotel Marzeń: Chiny
Hotel Marzeń: Chiny

Markus udaje się do Pekinu, by w należącym do niego Hotelu Grand zająć się organizacją szczególnej imprezy. Anna zamierza wyjść za mąż za chińskiego lekarza, Davida, a ślub ma się odbyć według zasad tradycyjnej, chińskiej ceremonii. Karl, konserwatywny ojciec Anny, nie wie nic o planowanym zamążpójściu córki, która dotychczas nie miała odwagi przyznać się, że zamierza poślubić miłość swojego życia. Od śmierci żony Karla, jedyna córka jest dla niego najważniejsza na świecie. Nagle okazuje się, że ślub stoi pod znakiem zapytania.

Hotel marzeń: Dubaj - Abu Dhabi
Hotel marzeń: Dubaj - Abu Dhabi

Powodem wyjazdu Markusa Wintera do Emiratów Arabskich jest reorganizacja luksusowego hotelu „Emirates Palace“. Fred MacMurphy z „World Wide Tours“ jest od dawna przyjacielem rodziny, a więc negocjacje nie powinny być trudne. W zastępstwie Freda na spotkaniu pojawia się jednak ktoś inny, a mianowicie Sarah Reimers, uchodząca za nieustępliwą businesswoman i właśnie z nią Markus Winter ma prowadzić rozmowy. Markus w wielu kwestiach się z nią nie zgadza i obawia się, że nie dojdzie do podpisania niezbędnych umów. Wiedząc, że Sarah uwielbia konie, postanawia wybrać się z nią na przejażdżkę.