Lato, słońce, plaża i łagodny szum morskich fal - 17 listopada wraz z wieloma gwiazdami telewizyjnego i kinowego ekranu wyruszymy we wspólny rejs "Statkiem marzeń", odwiedzając po drodze wiele ciekawych i egzotycznych zakątków świata. Romance TV umożliwi swoim widzom ucieczkę od ponurej listopadowej pogody i od godziny 11.30 pozwoli na zwiedzenie tak cudownych miejsc jak Bali, Nowy Jork i Perth.

Statek Marzeń - Nowy Jork, Savannah i Salvador de Bahia

Na pokładzie pojawia się tylko dwóch pasażerów, ponieważ statek został wynajęty przez Paula Wiedemanna, który chce sprawić niespodziankę Juliane, swojej żonie, z okazji pierwszej rocznicy ślubu. Podczas rejsu na pokładzie pojawiają się jeszcze rozbitkowie Tom Richter i Daniel Berger, załoga znajduje ich na jednej z wysp mijanych po drodze. W Nowym Jorku dosiada się następny pasażer, biolog morski, Clemens Kohl. Manager rejsu, pan Schifferle stresuje się organizacją imprezy z okazji trzydziestolecia pracy Beatrice, na którą, chcąc zrobić jej niespodziankę, zaprosił wielu prominentnych gości…

Statek Marzeń - Perth

Na pokładzie Statku Marzeń pojawia się nowy kapitan. Niektórzy członkowie załogi znają już nowego szefa z przeszłości. Jest nim Victor Burger. Szefowa hostess, Beatrice zapamiętała go jako zagorzałego bawidamka. Poznała go natomiast jako stewarda i jest zaskoczona, że dawny znajomy jest obecnie kapitanem żeglugi.

Rejs ku szczęściu - podróż poślubna do Apulii

Stefan Herbst i jego nowa koleżanka, Laura Russo, wyruszają z dwiema parami nowożeńców do włoskiej Apulii. Jedna z par, borykająca się z problemami finansowymi, wygrała właśnie rejs na targach weselnych. Druga para z kolei nie może się opędzić od wtrącającej się we wszystko rodziny. Natomiast uwadze Beatrice, szefowej hostess, nie umyka fakt, że pomiędzy Stefanem i Laurą mimo dużej różnicy wieku mocno zaiskrzyło.

Rejs ku szczęściu - podróż poślubna do Lizbony

Stefan i Laura – po raz pierwszy w roli ojca i córki – planują wesela na pokładzie statku "Amadea" i od razu trafiają na kłopoty. Ina, narzeczona Philipa, zajmuje się bardziej miłosnymi rozterkami swojej opuszczonej przez chłopaka przyjaciółki Sophie niż własnym narzeczonym. Ze wszystkich sił pomaga jej leczyć obolałe serce. Philip czuje się zaniedbany i chwyta się niekonwencjonalnych metod, by pocieszyć Sophie i odzyskać zainteresowanie swojej żony. Natomiast Anna i Florian starają się radzić sobie ze zmianami, jakie zaszły w ich życiu po wypadku Anny, która spadła z konia i odtąd porusza się na wózku inwalidzkim. Czy młode małżeństwo sprosta temu wyzwaniu?