26 maja Romance TV zaprezentuje swoim widzom z okazji Dnia Matki pięć cudownych komedii romantycznych, w których główne role odgrywają mamy. Będzie to między innymi premiera filmu "I wtedy pojawiła się Wanda". Wanda pochodząca z Polski, to początkowo niania, a potem matka zastępcza dla dwójki dzieci pewnego berlińskiego przedsiębiorcy budowlanego.

I wtedy pojawiła się Wanda

Karlheinz, właściciel niewielkiego przedsiębiorstwa budowlanego samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Mieszka w Berlinie. Jego firmie wiedzie się coraz gorzej i grozi jej nieuchronne bankructwo. Za swoje niepowodzenia obwinia zatrudnianych na czarno na niemieckich budowach pracowników pochodzących z Polski. Przypadkiem poznaje polską kelnerkę Wandę i zdesperowany, wcale tego naprawdę nie chcąc, zatrudnia ją jako opiekunkę swoich dzieci. Okazuje się, że Wanda znakomicie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Nie zdając sobie z tego sprawy, Karlheinz powoli traci dla niej głowę i serce.

Gang mam: Matka chrzestna

Conny jest w trakcie rozwodu ze swoim mężem Lorenzem. W nowej roli samotnej matki czuje się zupełnie nieźle, chociaż dorastająca córka Nelly porządnie daje jej w kość. Na szczęście Conny nauczyła się mówić „nie”, co wprawia w osłupienie zwłaszcza Lorenza. Wszystko wskazuje na to, że Conny straciła głowę dla Antona, taty przedszkolnej koleżanki jej syna.