Wielu z nas zna to uczucie, kiedy zazdrościmy innym, a jednocześnie cieszymy się z ich szczęścia i nie chcemy im tego zniszczyć.
W każdą niedzielę sierpnia o godzinie 21.00 filmy na Romance TV pokażą nam, że odrobina zazdrości drzemie w każdym z nas. Jednym z nich jest komedia "Zawiść to nie sposób!". Marie wybiera się na czterdzieste urodziny koleżanki z klasy, która – jak się okazuje - zdobyła wszystko, o czym można zamarzyć: przepiękny dom, atrakcyjnego męża i na dodatek jest bezdzietna, w związku z czym nie jest niczym ograniczona i może spełnić każde swoje marzenie.

Zawiść to nie sposób!

Marie zostaje zaproszona na czterdzieste urodziny koleżanki z klasy. Dwójkę swoich dzieci zostawia pod opieką ojca i razem z mężem wybiera się do Bawarii, gdzie spędziła dzieciństwo. Okazuje się, że Heike, jej koleżance udało się spełnić wszystkie marzenia i że wiedzie szczęśliwe, bezproblemowe, zasobne i interesujące życie. Marie widzi to i zaczyna się zastanawiać, czy aby jej dotychczasowe życiowe decyzje były trafne. Na dodatek spotyka swoją młodzieńczą miłość. Weekend spędzony w Bawarii okazuje się ciężką próbą dla obojga małżonków.

Szeregowce rzadko stoją na odludziu

Szeregowce rzadko stoją na odludziu

Kto z nas nie marzył o własnym domku z ogródkiem? Jan i Anne Börner, młode małżeństwo mieszkające we Frankfurcie, ma możliwość przeprowadzki na nowoczesne osiedle szeregowych domków jednorodzinnych na obrzeżach miasta, w Grünfeld. Osiedle wydaje się być szczytem marzeń i oferuje wszystko, co zapewnia wygodne życie. Znajduje się tu przedszkole, świetlica środowiskowa, supermarket, a i do wyjazdu na autostradę jest niedaleko. Niestety, wkrótce okazuje się, że życie na osiedlu wcale nie jest ziemią obiecaną, a na nowoprzybyłych czekają sprzeczki, terror, frustracja i inne, niezbyt przyjemne niespodzianki.

Gęsiareczka
Gęsiareczka

Gęsiareczka

Piękna księżniczka imieniem Elisabeth została wysłana przez swoją matkę do sąsiedniego królestwa, gdzie miała poślubić Leopolda, syna tamtejszego króla. Matka dała jej do towarzystwa służącą. Okazało się jednak, że służąca jest krnąbrna, nieposłuszna i lekceważy księżniczkę. Podczas podróży służąca, grożąc księżniczce śmiercią, zmusiła ją, by zamieniły się rolami. Odtąd służąca miała być księżniczką, a księżniczka służącą. Prawdziwa księżniczka obawiając się byłej służącej zgodziła się przysiąc, że nie zdradzi nikomu prawdy. Film jest nową adaptacją znanej filmowej baśni braci Grimm. 

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie (cz.1 & 2)

Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie (cz.1 & 2)

Rzym, wczesne lata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Trzynastoletnia Aurora, utalentowana pianistka, wychowuje się pod opieką zapracowanego ojca, który po śmierci żony zatrudnił Irenę, antypatyczną i złośliwą pomoc domową, z którą później się ożeni. Kiedy umiera ojciec Aurory, Irene nie chce wypłacić znienawidzonej pasierbicy należnej jej części spadku. Zamiast tego przekształca ich rodzinny dom w hotel. Aurora musi zrezygnować ze szkoły muzycznej i pracuje jako pomoc kuchenna. Jest poza tym narażona na ciągłe szykanowanie przez przyrodnie siostry, Lucię i Teresinę.